Згідно із положеннями Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15 вересня 1999 р. № 1045-XIV (ст. 38), Кодексу законів про працю України (КЗпП) (ст. 21, 32) та Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти (п. 4), затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 р. № 102 (далі — Інструкція № 102), з метою запобігання істотних змін у погіршенні умов оплати праці (ст. 7 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 1 липня 1993 р. № 3356-ХІІ та ст. 9 КЗпП) проект розподілу педагогічного навантаження погоджується з профспілковим комітетом навчального закладу та доводиться до відома всіх педагогічних працівників навчального закладу (наказ Міністерства освіти України «Про Типові правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників навчально-виховних закладів» від 20 грудня 1993р. №455).
У серпні тарифікаційна комісія визначає розмір заробітної плати кожного педагогічного працівника (вчителя, вихователя, керівника гуртка, інших) відповідно до педагогічного навантаження, стажу роботи і результатів останньої атестації та складає тарифікаційний список. Результати тарифікації педагогічних працівників погоджуються з профспілковим комітетом та доводяться до відома всіх педагогічних працівників до початку навчального року.
Не пізніше 5 вересня тарифікаційний список затверджується керівником органу управління освітою, якому підпорядковується навчальний заклад (п. 4 Інструкції № 102)*.
Педагогічне
навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу, незалежно
від підпорядкування, типу і форми власності обсягом менше від тарифної
ставки, установлюється тільки за його згодою.
Закон України «Про загальну середню освіти»
від 13 травня 1999 року № 651-XIV (п. 2 ст. 25)
|