Послідовна довготривала боротьба за верховенство права, яку займала Профспілка працівників освіти і науки України, знайшла законне вирішення через три роки у Конституційному суді України.
Де ті, що так підтримували, а депутати Верховної Ради голосували, різні ЕКСПЕРТИ позитивно оцінювали нововведення у Законі Про повну загальну середню освіту щодо вчителів-пенсіонерів.
Конституційний суд поставив крапку.
Вчителів-пенсіонерів незаконно перевели на строкові трудові договори. Чекаємо повного рішення. Суд визнав неконституційним припис Закону України „Про повну загальну середню освіту“, яким було порушено принцип рівності
У вівторок, 7 лютого, на пленарному засіданні Конституційний Суд України ухвалив Рішення у справі за конституційним поданням 56 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) приписів абзацу третього частини другої статті 22 Закону України „Про повну загальну середню освіту“.
Відповідно до оспорюваного припису педагогічні працівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років.
Цей припис призвів до поділу педагогічних працівників на дві категорії та створив умови для дискримінаційного підходу до однієї із них, а саме поставив у нерівне становище тих педагогів, які досягли пенсійного віку та отримують пенсію.
Суд визнав оспорюваний припис Закону України „Про повну загальну середню освіту“ такими, що не відповідає Конституції України.
Суддя-доповідач у цій справі – Віктор Колісник.
Текст Рішення та його резюме буде оприлюднено на офіційному вебсайті Конституційного Суду 8 лютого 2023 року.
|